Pożyczka na oświadczenie – na czym to polega?

Korzystanie z instytucji pozabankowych staje się coraz popularne. Dzieje się tak przede wszystkim z powodu zaostrzonych przepisów prawnych, dzięki którym dochodzi do zdecydowanie mniejszej ilości oszustw, a także w wyniku dostosowywania ofert do klientów. Parabanki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom, dlatego proponują pożyczki pozabankowe również zadłużonym oraz na oświadczenie.

Bez sprawdzania BIK?

Zaciągnięcie zobowiązania w banku wiąże się z koniecznością posiadania dobrej zdolności kredytowej. Banki sprawdzają historię kredytową klienta, by upewnić się, że nie powstaną problemy związane ze spłatą zobowiązania. Obecnie na liście BIK widnieje ponad 2,78 miliona Polek i Polaków, a kwota zobowiązań kredytowych, na jaką powstało zadłużenie to 34,04 mld złotych, czyli aż 46. proc. wszystkich zadłużeń1. Osoby, które widnieją na liście, nie mają zdolności lub wykazują zbyt niskie dochody muszą korzystać z innych rozwiązań. Pożyczki pozabankowe na oświadczenie to jeden ze sposobów, dzięki któremu mogą zaciągnąć zobowiązanie.

Proces przyznania pożyczki na oświadczenie

W przypadku normalnych pożyczek pozabankowych, instytucje sprawdzają dokładnie wszystkie informacje, dzięki którym są w stanie określić, czy pożyczkobiorca będzie rzetelnym klientem. Jedną z podstawowych czynności jest sprawdzenie list BIK i BIG. Dodatkowo sprawdzane są informacje o dochodach oraz zatrudnieniu. Korzystając z pożyczki na oświadczenie w instytucji pozabankowej, wymagane jest samodzielnie napisane oświadczenie o osiąganych dochodach. Wiele z nich posiada w swojej ofercie również pożyczki online. Przyznanie odbywa się na podstawie dostarczonego oświadczenia, najczęściej poprzez wypełnienie formularza oraz na potwierdzeniu danych w procesie weryfikacji – przelew z konta osobistego na zazwyczaj 0,01 zł.

Zalety pożyczek pozabankowych na oświadczenie

  • Przyznawane bez względu na zdolność kredytową
  • pożyczka nawet do 20 000 zł
  • pożyczka zarówno dla osób fizycznych, jak i przedsiębiorców
  • łatwy i krótki proces rozpatrzenia wniosku.