Jak zaciągnąć kredyt z poręczycielem krok po kroku?

Poręczenie pożyczki to produkt finansowy dostępny na rynku finansowym od wielu lat. Jego popularność wzrosła głównie ze względu na możliwości, jakie daje osobom posiadającym zadłużenia lub kiepską historię kredytową, którym większość instytucji finansowych odmówiła przyznania zobowiązania. Jednak mimo łagodniejszych kryteriów niż w bankach, zarówno wnioskujący, jak i poręczyciel musi spełnić wiele wymagań.

Dla kogo jest kredyt z poręczeniem?

Oferta skierowana jest przede wszystkim do osób posiadających długi i zadłużenia. Według publikacji dotyczącej Ogólnopolskiego raportu o zaległym zadłużeniu i niesolidnych dłużnikach przeprowadzonego przez InfoDlug na podstawie danych z Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor oraz Biura Informacji Kredytowej:

liczba dłużników zgłoszonych do BIG InfoMonitor wzrosła o blisko 142,6 tys. i osiągnęła 2 177 219 osób. Jest to m.in. efekt rozwoju bazy BIG InfoMonitor. Wierzyciele coraz częściej korzystają z wpisu do BIG niesolidnych dłużników, aby ostrzec przed nimi inne podmioty, a samym dłużnikom utrudnić zaciąganie kolejnych zobowiązań.”1

Między innymi dla takich klientów stworzono poręczenie pożyczki. Jest to szansa dla osoby zadłużonej na uzyskanie gotówki, często niezbędnej do rozwiązania problemów finansowych i wyjścia ze spirali zadłużenia.

Kredyt z poręczyciele krok po kroku:

  1. Znalezienie poręczyciela – tak naprawdę to często najtrudniejszy krok w całym procesie ubiegania się o poręczenie pożyczki. Osoba, która zostanie gwarantem po pierwsze musi się zgodzić, a po drugie spełniać szereg wymagań, w tym: wiek 18-70 lat, obywatelstwo polskie, dobra zdolność kredytowa.

  2. Złożenie wniosku online – o poręczenie pożyczki można ubiegać się również przez internet. Wystarczy wypełnić formularz, w którym wskazane zostaną dane kredytobiorcy i poręczyciela.

  3. Kontakt konsultanta – przedstawiciel firmy pożyczkowej skontaktuje się telefonicznie i z kredytobiorcą i z poręczycielem. Jeśli procedura zostanie zakończona pomyślnie, następnym krokiem jest weryfikacja danych.

  4. Otrzymanie decyzji i gotówki na rachunek bankowy.

1https://media.bik.pl/publikacje/read/425998/infodlug-ogolnopolski-raport-o-zaleglym-zadluzeniu-i-niesolidnych-dluz-2019-03-11